Info om el-bil lading
Lading av EL-bil
Vi har som dere kjenner til en driftsavtale med ChargeUp. Vi har også fått lagt opp egen kurs/er og ledningsnett for ladding av el-bil i garasje/parkeringsanlegget.
Det er ikke tillatt å lade el-biler via strømkurser i stikkontakter. Disse kursene er ikke dimensjonert til slik bruk og vil kunne medføre at sikringer slår ut, fellesanlegg mørklegges og i aller ytterste konsekvens brann.
For å ha kontroll på dette, og bruken, er det inngått avtale med ChargeUp på levering av ladestasjoner og kontroll på forbruk av strøm. Borettslaget setter en fast pris per kWt for dekning av strømbruk, og fremtidig vedlikehold. Dette trekkes direkte fra deres kredittkort siste dag i måneden og pengene overføres rett til boligselskapets konto.
Litt info fra leverandør omkring hvordan man bestiller elbil-lader, fra ChargeUp:
Vi er så heldige at vi har fått rollen som eksklusiv leverandør av ladebokser til deres anlegg, og vi lover å til enhver tid tilstrebe at dere får en trygg og stabil ladeopplevelse gjennom vår ladeløsning.
Når du har bestilt ordner vi i ChargeUp alt med installasjon, betalingsløsning og elektriker (om du bestiller totalproduktet, altså det dyreste alternativet).
Finn den linken som som passer deg under. Du velger selv om du vil betale nå med kort, betale om 30 dager, eller om du vil ha fast avbetaling gjennom Klarna!
______________________________________________________________________________________________________
Zaptec Pro 4G MED bakplate & 32 A installasjon (Det vanligste for de fleste)
- For bestilling av ladeboks med programmering og montering på egen plass er prisen kr 23.990,-
- [Rugdeberget 2 – 6 + søyler ute] - kr 23.900,-
- Trykk her for å bestille
- [Rugdeberget 8-10 + 7 plasser ute] - kr 23.900,-
- Trykk her for å bestille
- [Rugdeberget 12-16] - kr 23.900,-
- Trykk her for å bestille
Zaptec Pro 4G UTEN bakplate og UTEN montering på egen parkeringsplass (Du har bakplate fra før og monterer som dette)
- For bestilling av ladeboks uten programmering og uten montering på egen plass prisen kr 15.990,-
- [Rugdeberget 2 – 6 + søyler ute] - kr 15.990,-
- Trykk her for å bestille
- [Rugdeberget 8-10 + 7 plasser ute] - kr 15.990,-
- Trykk her for å bestille
- [Rugdeberget 12-16] - kr 15.990,-
- Trykk her for å bestille
I webshopen er det også viktig at notatfeltene fylles ut med parkeringsplassnummer!
NB: Frakt tilkommer.
______________________________________________________________________________________________________
Leie av ladeboks:
Dersom du heller ønsker å leie en ladeboks fra oss koster det kr 599,- i måneden. Send gjerne en uforpliktende henvendelse til post@chargeup.no på dette for nærmere informasjon.
Hvis du har en "gammel" ladeboks som snart mister garantien sin kan du også bytte den inn i en splitter ny Zaptec Pro 4G gjennom vårt TradeUp-program. Se mer her.
Vi gjør oppmerksom på at deres borettslag/sameie har driftsavtale med oss, så dere kan kontakte oss for fri support mellom 08:00 til 16:00, mandag til fredag. Det er også mulig å chatte med oss og det kan du gjøre ved å trykke her.
Ta gjerne kontakt om noe er uklart!
______________________________________________________________________________________________________
Vi har full forståelse for at det kan være vanskelig å skille mellom ChargeUp, Charge365 og Zaptec.
ChargeUp (en del av OfficeLink) er deres stolte totalleverandør av ladeløsning. Vi tar alt fra prosjektering til drift og support for all fremtid.
Charge365 (som vi bygde og eide tidligere) er leverandøren av betalingsløsningen som administrerer alle ladepenger i deres anlegg etter de prisene styret setter for lading.
Zaptec er produsenten av ladeutstyret vi benytter til våre ladeanlegg.
Chargeup AS |
E-post: post@chargeup.no |